NJM13600D
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NJM13600D
Part Number : NJM13600D
Manufacturer : New Japan Radio (NJR)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : NJM13600D.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : NJM13600D More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : DIP
Input Bias Current : 400 nA
Number of Channels : 2
Gain Bandwidth Product : 2 MHz
Max Dual Supply Voltage : 18 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Input Offset Voltage (Vos) : 5 mV
Common Mode Rejection Ratio : 80 dB
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Qty : 438 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Building automation Enterprise projectors
Slew Rate : 50 V/µs
Number of Pins : 16
Max Supply Voltage : 36 V
Number of Circuits : 2
Nominal Supply Current : 2.6 mA
Operating Supply Current : 2.6 mA
Min Operating Temperature : -40 °C